#фотонанеделата

137,901 posts

22:16
#influencer #instaphoto #instafashion #instafollow #instapic #instagram #instaart #photoshoot #tiktok #tiktokhot #man #bomdia #blackandwhite #braids #boysfashion #braidstyles #boy #инстаграмџии #фотонанеделата #фотонаденот

22:16 #influencer #instaphoto #instafashion #instafollow #instapic #instagram #instaart #photoshoot #tiktok #tiktokhot #man #bomdia #blackandwhite #braids #boysfashion #braidstyles #boy #инстаграмџии #фотонанеделата #фотонаденот - 19 minutes ago

30 Likes
0 Comments
0
#tv_editz 
#tv_allwhite 
#tv_flower 
#tv_soft
#tv_monotones 
#фотонаденот 
#фотонанеделата 
#инстаграмџии

#tv_editz #tv_allwhite #tv_flower #tv_soft #tv_monotones #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии - 31 minutes ago

9 Likes
0 Comments
0
#река #river #шума #forest #kumanovo #куманово #македонија #macedonia #nature #travel #travelling #travellife #travelpicture #инстаграмџии #фотонанеделата

#река #river #шума #forest #kumanovo #куманово #македонија #macedonia #nature #travel #travelling #travellife #travelpicture #инстаграмџии #фотонанеделата - 1 hour ago

15 Likes
0 Comments
0
Многу важни, без разлика од тоа која е вашата цел. Тие се главниот извор на енергија на телото без кои не можете да имате ефективен тренинг. Резервите на гликоген не смеат да бидат празни. Доколку ги јадете во оптимални количини нема да ве здебелат, всушност ќе помогнат за ослабување со зголемување на перформансот. Со хидратите е многу лесно да се претера и тогаш се случува процесот наречен липогенеза каде хидратите се претвараат во масти.  Важни се и за одржување на нормално ниво на инсулин во крвта, хормон кој е анаболичен (помага во изградба на мускулите). Од друга гледна точка хидратите се важни за вашето општо расположение со тоа што при нивна конзумација се лачи серотонин ( познат како хормонот на среќата). Ова не е индивидуално. Индивидуална е само количината на квалитетни хидрати (овес, компир, овошје итн.) кои треба секојдневно да се внесуваат.
.
.
.
.
.
#вежби #фитнес #dieta #инстаграм #скопје #македонија #motivacija #здравје #fitnes #fitness #instagram #skopje #teretana #protein #теретана #протеин #кардио #kardio #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #fotonadenot #fotonanedelata #makedonija #здравживот #korona #koronavirus #sedidoma #sedisidoma

Многу важни, без разлика од тоа која е вашата цел. Тие се главниот извор на енергија на телото без кои не можете да имате ефективен тренинг. Резервите на гликоген не смеат да бидат празни. Доколку ги јадете во оптимални количини нема да ве здебелат, всушност ќе помогнат за ослабување со зголемување на перформансот. Со хидратите е многу лесно да се претера и тогаш се случува процесот наречен липогенеза каде хидратите се претвараат во масти. Важни се и за одржување на нормално ниво на инсулин во крвта, хормон кој е анаболичен (помага во изградба на мускулите). Од друга гледна точка хидратите се важни за вашето општо расположение со тоа што при нивна конзумација се лачи серотонин ( познат како хормонот на среќата). Ова не е индивидуално. Индивидуална е само количината на квалитетни хидрати (овес, компир, овошје итн.) кои треба секојдневно да се внесуваат. . . . . . #вежби #фитнес #dieta #инстаграм #скопје #македонија #motivacija #здравје #fitnes #fitness #instagram #skopje #teretana #protein #теретана #протеин #кардио #kardio #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #fotonadenot #fotonanedelata #makedonija #здравживот #korona #koronavirus #sedidoma #sedisidoma - 2 hours ago

10 Likes
0 Comments
0
🔸
"Ми требаа 17 години и 114 дена да станам успешен преку ноќ" - Леонел Меси ⚽
.
👉Искрено препорачувам да го следите @mindset_mentor_mk за најдобрите мотивациони постови за успех и бизнис!
.
👉@mindset_mentor_mk
👉@mindset_mentor_mk
👉@mindset_mentor_mk

🔸 "Ми требаа 17 години и 114 дена да станам успешен преку ноќ" - Леонел Меси ⚽ . 👉Искрено препорачувам да го следите @mindset_mentor_mk за најдобрите мотивациони постови за успех и бизнис! . 👉@mindset_mentor_mk 👉@mindset_mentor_mk 👉@mindset_mentor_mk - 2 hours ago

191 Likes
1 Comments
0
New nursery posters. 
Димензии:
А5 300 ден.
А4 400 ден.
А3 500 ден.
Бесплатна достава во Битола📍. За сите други градови се доплаќа 130 ден. Нарачки ДМ.📩
#thenordencorner

New nursery posters. Димензии: А5 300 ден. А4 400 ден. А3 500 ден. Бесплатна достава во Битола📍. За сите други градови се доплаќа 130 ден. Нарачки ДМ.📩 #thenordencorner - 2 hours ago

11 Likes
1 Comments
0
New nursery posters.
Димензии:
А5 300 ден.
А4 400 ден.
А3 500 ден.
Бесплатна достава во Битола📍. За сите други градови се доплаќа 130 ден. Нарачки ДМ.📩
#thenordencorner

New nursery posters. Димензии: А5 300 ден. А4 400 ден. А3 500 ден. Бесплатна достава во Битола📍. За сите други градови се доплаќа 130 ден. Нарачки ДМ.📩 #thenordencorner - 2 hours ago

8 Likes
1 Comments
0
#Repost @velkovskaphotography
• • • • • •
Mavrovo

#photooftheday 
#photografy 
#photography 
#instagood 
#instadaily 
#instagram 
#macedonia
#instafeed 
#instagood
#tagforlikes
#river
#ig_world_colors
#инстаграмџии
#фотонанеделата
#mobilephotography 
#church 
#црква 
#маврово 
#mavro 
#nature
#view
#sky
#mountain 
#raw_architecture 
#raw_allnature 
@raw_architecture_ 
@raw_allnature

#Repost @velkovskaphotography • • • • • • Mavrovo #photooftheday #photografy #photography #instagood #instadaily #instagram #macedonia #instafeed #instagood #tagforlikes #river #ig_world_colors #инстаграмџии #фотонанеделата #mobilephotography #church #црква #маврово #mavro #nature #view #sky #mountain #raw_architecture #raw_allnature @raw_architecture_ @raw_allnature - 2 hours ago

14 Likes
0 Comments
0
#фотографијанаденот #фотонанеделата #фотонаденот #македонија #photogrid #photographyy #greentrees #amazingphotographer #amazingphotographer #all_shots_ #phonephotography #s10photography #mirrorless #macedonia

#фотографијанаденот #фотонанеделата #фотонаденот #македонија #photogrid #photographyy #greentrees #amazingphotographer #amazingphotographer #all_shots_ #phonephotography #s10photography #mirrorless #macedonia - 3 hours ago

38 Likes
0 Comments
0
Fields of gold, fields of calmness, sea of wheat, sea of wind, day of ❤️#wheat #grass #fields #capturedonhuawei #фотонанеделата #фотонаденот #photooftheday #photooftheweek @shotonhuawei @huaweimobilemk @huaweimobile @huawei_photographers

Fields of gold, fields of calmness, sea of wheat, sea of wind, day of ❤️#wheat #grass #fields #capturedonhuawei #фотонанеделата #фотонаденот #photooftheday #photooftheweek @shotonhuawei @huaweimobilemk @huaweimobile @huawei_photographers - 3 hours ago

39 Likes
0 Comments
0
Last Sunday and the views on one of the most breathtaking places in #NorthMacedonia, Gorna Leshnica, lying in the middle of the #SharMountain 🏞️
#Macedonia
.
.
.
#hiking #hikinglife #hikingphotography #awesome #amazing #breathtaking #placestovisit #adventurer #seeker #gopro #gopromkd #goproselfie #goprophotography #adventuremk #macedoniaphotostories #breathtaking #Awe #инстаграмџии #фотонанеделата #планинари #outdoorlovers #mountainlovers #outdoorculture #mountainview #exploretheunknown

Last Sunday and the views on one of the most breathtaking places in #NorthMacedonia , Gorna Leshnica, lying in the middle of the #SharMountain 🏞️ #Macedonia . . . #hiking #hikinglife #hikingphotography #awesome #amazing #breathtaking #placestovisit #adventurer #seeker #gopro #gopromkd #goproselfie #goprophotography #adventuremk #macedoniaphotostories #breathtaking #Awe #инстаграмџии #фотонанеделата #планинари #outdoorlovers #mountainlovers #outdoorculture #mountainview #exploretheunknown - 3 hours ago

81 Likes
0 Comments
0
Американката Рут Гинзбург, во време кога правната професија е исклучително за мажи, покрај сите предрасуди стигнува до позиција Судија во Врховниот Суд за Правда и е еден од најголемите подржувачи за борба против половата дискриминација. .
👉Искрено препорачувам да го следите @drzhivoda за најновите бизнис трендови и идеи! .
👉@drzhivoda
👉@drzhivoda
👉@drzhivoda

Американката Рут Гинзбург, во време кога правната професија е исклучително за мажи, покрај сите предрасуди стигнува до позиција Судија во Врховниот Суд за Правда и е еден од најголемите подржувачи за борба против половата дискриминација. . 👉Искрено препорачувам да го следите @drzhivoda за најновите бизнис трендови и идеи! . 👉@drzhivoda 👉@drzhivoda 👉@drzhivoda - 3 hours ago

49 Likes
1 Comments
0
A new world order.

#скопје #македонија #македонија🇲🇰 #скопјенце #инстафотографии #инстафото #инстаграмџики #инстаграмџии #фотонанеделата #фотонаденот #architecture #architecturelovers #architecturephotography #architecrurebnw #architectureporn #finearchitecture #architecture_best #architecture_minimal #architecture_lovers #architectureape 
#architecture_greatshots #architecturephoto #architecture_magazine #architecturedetail #architecturephotos #architecturegram #architecturepicture #allofarchitecture

A new world order. #скопје #македонија #македонија 🇲🇰 #скопјенце #инстафотографии #инстафото #инстаграмџики #инстаграмџии #фотонанеделата #фотонаденот #architecture #architecturelovers #architecturephotography #architecrurebnw #architectureporn #finearchitecture #architecture_best #architecture_minimal #architecture_lovers #architectureape #architecture_greatshots #architecturephoto #architecture_magazine #architecturedetail #architecturephotos #architecturegram #architecturepicture #allofarchitecture - 4 hours ago

72 Likes
0 Comments
0
💙
.
.
.
.
.
#photooftheday #photooftheweek #фотонаденот #фотонанеделата #portraitphotography #portrait #lightroom #skopje #adobelightroom #adobephotoshop #nikon #nikonphotography #model

💙 . . . . . #photooftheday #photooftheweek #фотонаденот #фотонанеделата #portraitphotography #portrait #lightroom #skopje #adobelightroom #adobephotoshop #nikon #nikonphotography #model - 4 hours ago

65 Likes
0 Comments
0
#tasty_love_story #homemade #delicious #instafood #foodporn #foodphotography #foodie #foodart #foodpics #food #foodblogger #food52 #thecookfeed #feedfeed #foodblogfeed #meat #pork #foodlove #picoftheday #foodgasm #feedyoursoul #фотонанеделата #фотонаденот #домашнахрана #мкфудблогери

#tasty_love_story #homemade #delicious #instafood #foodporn #foodphotography #foodie #foodart #foodpics #food #foodblogger #food52 #thecookfeed #feedfeed #foodblogfeed #meat #pork #foodlove #picoftheday #foodgasm #feedyoursoul #фотонанеделата #фотонаденот #домашнахрана #мкфудблогери - 4 hours ago

71 Likes
2 Comments
0
Ова важи и за мене и за тебе. И за девојката со црни очила за сонце што седи карши тебе во кафуле. Тука се и оние со кои го делиш секојдневието, па дури и оние кои велат дека не користат социјални мрежи, а кришум го демнат списокот на пријатели и од одвреме-навреме исфрлаат по нешто зајадливо, навидум мудро.⁣⁣⁣
⁣⁣⁣
Еве, на ова природно се надоврзува и една строфа:⁣⁣⁣
⁣⁣⁣
Noise⁣⁣⁣
From a sunless world⁣⁣⁣
Your mirror is black, only a copy stares back⁣⁣⁣
At a slave of brave new world!⁣⁣⁣
⁣⁣⁣
Или како беше она. Сите си го храниме ѕверот во нашиот гласен Еголенд. Па во тој случај не би било лошо да замолчиме и да танцуваме, пред да почнеме да крвавиме пиксели од премногу позирање и вештачко смеење.⁣⁣⁣
⁣⁣⁣
Реалниот свет е сè уште тука. Да не го заборавиме ова! ⁣⁣⁣
⁣⁣⁣
.⁣⁣⁣
.⁣⁣⁣
.⁣⁣⁣
⁣⁣⁣
#истражијамакедонија #македонија #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #macedonia #vscobalkan #vscomacedonia #nomadlife #exploretocreate #explorewithme #nightwish #travellingthroughtheworld #adventurenthusiasts #iamtb #backpackingaddicts #instagraphy #hippie #bestoftheday #natgeotraveller #natgeoadventure #selfie_time

Ова важи и за мене и за тебе. И за девојката со црни очила за сонце што седи карши тебе во кафуле. Тука се и оние со кои го делиш секојдневието, па дури и оние кои велат дека не користат социјални мрежи, а кришум го демнат списокот на пријатели и од одвреме-навреме исфрлаат по нешто зајадливо, навидум мудро.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Еве, на ова природно се надоврзува и една строфа:⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Noise⁣⁣⁣ From a sunless world⁣⁣⁣ Your mirror is black, only a copy stares back⁣⁣⁣ At a slave of brave new world!⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Или како беше она. Сите си го храниме ѕверот во нашиот гласен Еголенд. Па во тој случај не би било лошо да замолчиме и да танцуваме, пред да почнеме да крвавиме пиксели од премногу позирање и вештачко смеење.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Реалниот свет е сè уште тука. Да не го заборавиме ова! ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ .⁣⁣⁣ .⁣⁣⁣ .⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ #истражијамакедонија #македонија #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #macedonia #vscobalkan #vscomacedonia #nomadlife #exploretocreate #explorewithme #nightwish #travellingthroughtheworld #adventurenthusiasts #iamtb #backpackingaddicts #instagraphy #hippie #bestoftheday #natgeotraveller #natgeoadventure #selfie_time - 5 hours ago

698 Likes
12 Comments
0
Ако ви требаат идеи како да ја носите старата маица со принт, погледнете ги овие фотографии што ќе ве инспирираат како да ја комбинирате вашата облека

#фотонаденот #фотонанеделата #инстафото #инстамомент #инстаграмџии #инстаграмџики #инстаграмџииmacedonia #instagraphytk #инстаграмџиска #инстаграм #мода #облека #викенд #недела

Ако ви требаат идеи како да ја носите старата маица со принт, погледнете ги овие фотографии што ќе ве инспирираат како да ја комбинирате вашата облека #фотонаденот #фотонанеделата #инстафото #инстамомент #инстаграмџии #инстаграмџики #инстаграмџииmacedonia #instagraphytk #инстаграмџиска #инстаграм #мода #облека #викенд #недела - 5 hours ago

37 Likes
0 Comments
0
Repost @maltezerka1
・・・
The sky is honestly the limit, so I’m excited to see what the future holds.

#skycolors 
#skyblue 
#skylovers_clouds 
#natureloversgallery 
#naturelovers_photogroup 
#naturelove_world 
#natureloverforlife 
#natgeolandscape 
#natgeocreative 
#natgeoadventure 
#natgeotraveller 
#explorenature 
#explorerpage  #инстаграмџии 
#инстаграмџики 
#инстаграмџиска 
#фотонаденот 
#фотонанеделата 
#истражијамакедонија 
#неистраженамакедонија 
#natgeobalkan 
#balkans 
#vscobalkan 
#vscomacedonia 
#skyart 
#wanderout 
#wandermore 
#wandergram 
#outdoortones 
#outdoorsy

Repost @maltezerka1 ・・・ The sky is honestly the limit, so I’m excited to see what the future holds. #skycolors #skyblue #skylovers_clouds #natureloversgallery #naturelovers_photogroup #naturelove_world #natureloverforlife #natgeolandscape #natgeocreative #natgeoadventure #natgeotraveller #explorenature #explorerpage #инстаграмџии #инстаграмџики #инстаграмџиска #фотонаденот #фотонанеделата #истражијамакедонија #неистраженамакедонија #natgeobalkan #balkans #vscobalkan #vscomacedonia #skyart #wanderout #wandermore #wandergram #outdoortones #outdoorsy - 5 hours ago

31 Likes
0 Comments
0
Кој бил во Галичник? 🇲🇰😍
.
.
📸 @janeva

Кој бил во Галичник? 🇲🇰😍 . . 📸 @janeva - 6 hours ago

36 Likes
3 Comments
0
Здрави трошни плочки / Healthy Crumble Bars
.
* без рафиниран шеќер
** веганска варијанта
*** без глутен

За ваквата форма на слатки имам сретнато назив „лења” (мрзлива) пита, што е сосема оправдано со оглед на тоа колку е лесно да се подготват.
Не е потребен никаков посебен прибор освен длабок сад и лажица.
Комбинацијата на состојки од овој рецепт ги прави сочни, прецизно благи и полни со вкус.
Количините одговараат за стандардно тавче за леб (loaf pan).
•••••
ОСНОВА
- 100гр бадемово брашно (на Story и во Highlights имам прикачено упатство како да направите сами - многу е едноставно);
- 40гр брашно од кокос;
- 30гр растопен путер (кокосово масло или маргарин за #посно #веган варијанта);
- 60гр пире од јаболко.
* Се мешаат прво брашната, а потоа се додаваат останатите состојки. Се добива смеса како пластелин која се распоредува со прсти во тавчето кое претходно е обложено со хартија за печење. За да биде подобро израмнето се користи лажица.

СРЕДЕН ОВОШЕН СЛОЈ
- 300 - 320гр замрзнато бобичасто овошје (малини, јагоди, боровинки, вишни) - убаво одмрзнато и процедено од вишокот вода;
- 10гр (1.5 лажица) густин;
- 30мл јаворов сируп (или мед).
* Се меша сѐ во сад со лажица и се истура врз првиот слој.

КОРА ОД ТРОШКИ
- 50гр бадемово брашно (ако го правите сами тука може да се искористи остатокот од просејувањето);
- 50гр овесни снегулки (цели);
- 1 лажичка цимет;
- 30мл јаворов сируп (или мед);
- 1 лажица путер од јатки (бадеми, кикирики,...);
- 30гр пире од јаболко.
* Кога ќе се измешаат состојките се добиваат трошки кои се посипуваат врз овошниот слој.

Се пече во загреана рерна на 180°C околу 30 минути или подолго, зависно колку е смесата влажна.

Рецепт: @cookingbykylie

#КокарчеДесерт #мкфудблогери #инстаграмџии #фотонанеделата #здравахрана #безглутен #безгрижанасовест #posno #healthycrumblebars #almondflour #бадемовобрашно #бадеми

Здрави трошни плочки / Healthy Crumble Bars . * без рафиниран шеќер ** веганска варијанта *** без глутен За ваквата форма на слатки имам сретнато назив „лења” (мрзлива) пита, што е сосема оправдано со оглед на тоа колку е лесно да се подготват. Не е потребен никаков посебен прибор освен длабок сад и лажица. Комбинацијата на состојки од овој рецепт ги прави сочни, прецизно благи и полни со вкус. Количините одговараат за стандардно тавче за леб (loaf pan). ••••• ОСНОВА - 100гр бадемово брашно (на Story и во Highlights имам прикачено упатство како да направите сами - многу е едноставно); - 40гр брашно од кокос; - 30гр растопен путер (кокосово масло или маргарин за #посно #веган варијанта); - 60гр пире од јаболко. * Се мешаат прво брашната, а потоа се додаваат останатите состојки. Се добива смеса како пластелин која се распоредува со прсти во тавчето кое претходно е обложено со хартија за печење. За да биде подобро израмнето се користи лажица. СРЕДЕН ОВОШЕН СЛОЈ - 300 - 320гр замрзнато бобичасто овошје (малини, јагоди, боровинки, вишни) - убаво одмрзнато и процедено од вишокот вода; - 10гр (1.5 лажица) густин; - 30мл јаворов сируп (или мед). * Се меша сѐ во сад со лажица и се истура врз првиот слој. КОРА ОД ТРОШКИ - 50гр бадемово брашно (ако го правите сами тука може да се искористи остатокот од просејувањето); - 50гр овесни снегулки (цели); - 1 лажичка цимет; - 30мл јаворов сируп (или мед); - 1 лажица путер од јатки (бадеми, кикирики,...); - 30гр пире од јаболко. * Кога ќе се измешаат состојките се добиваат трошки кои се посипуваат врз овошниот слој. Се пече во загреана рерна на 180°C околу 30 минути или подолго, зависно колку е смесата влажна. Рецепт: @cookingbykylie #КокарчеДесерт #мкфудблогери #инстаграмџии #фотонанеделата #здравахрана #безглутен #безгрижанасовест #posno #healthycrumblebars #almondflour #бадемовобрашно #бадеми - 8 hours ago

80 Likes
2 Comments
0
load more posts
2019 - © Deskgram. All rights reserved.