#albanian

990,423 posts

#thealbanian #diasporanews #diasporashqiptare #reposting #londonalbanians #albaniansinlondon #albaniansinuk #shqipet #shqipetnelonder #shqipetnelonder🇬🇧💪🏻🔥 #shqipetenewyorkut #shqipetnefrance3 #shqipetneangli #shqipetneuk #albaniansintheworld #kosovo #kosovo🇽🇰 #kosova #albania #albanian #shqipetar #shqipetar #albaniansinusa #albaniansinnewyork #albaniansinmontenegro #albaniansinmontenegro #albaniansintoronto #albaniansincanada #albaniansingermany #albaniansinfrankfurt #albaniansinfrance #albanesiinitalia

#thealbanian #diasporanews #diasporashqiptare #reposting #londonalbanians #albaniansinlondon #albaniansinuk #shqipet #shqipetnelonder #shqipetnelonder 🇬🇧💪🏻🔥 #shqipetenewyorkut #shqipetnefrance3 #shqipetneangli #shqipetneuk #albaniansintheworld #kosovo #kosovo 🇽🇰 #kosova #albania #albanian #shqipetar #shqipetar #albaniansinusa #albaniansinnewyork #albaniansinmontenegro #albaniansinmontenegro #albaniansintoronto #albaniansincanada #albaniansingermany #albaniansinfrankfurt #albaniansinfrance #albanesiinitalia - 40 seconds ago

0 Likes
0 Comments
0
Halal/Vegane Gummibärchen 🐻 •
•
•
•
•
•
#foodporn #foodblogger #food #foodphotography #recipes #foodlover #austria #love #tasty #yummy #delicious #photooftheday #instagood #happy #picoftheday #eat #like #follow #homemadefood #homemade #shqip #albanisch #albanian #gatime #gatimetradicionale #love #vegan #veganfood #halal #halalfood

Halal/Vegane Gummibärchen 🐻 • • • • • • #foodporn #foodblogger #food #foodphotography #recipes #foodlover #austria #love #tasty #yummy #delicious #photooftheday #instagood #happy #picoftheday #eat #like #follow #homemadefood #homemade #shqip #albanisch #albanian #gatime #gatimetradicionale #love #vegan #veganfood #halal #halalfood - 51 seconds ago

3 Likes
0 Comments
0
Çantë për Meshkuj! 👨🏻‍🦱🧑🏻‍🦱
Material: Lëkurë 💯%
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Cilësia Super! 1️⃣ 😊
@fashion_one.al 
Për më shumë info në DM 📩 ! 😊
#tirana #durres #elbasan #vlore #shkoder #fier #berat #shqiptar #shqiperi #shqiptare #shqipe #shqip #albania #albanian

Çantë për Meshkuj! 👨🏻‍🦱🧑🏻‍🦱 Material: Lëkurë 💯% ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Cilësia Super! 1️⃣ 😊 @fashion_one.al Për më shumë info në DM 📩 ! 😊 #tirana #durres #elbasan #vlore #shkoder #fier #berat #shqiptar #shqiperi #shqiptare #shqipe #shqip #albania #albanian - 54 seconds ago

0 Likes
0 Comments
0
#thealbanian #diasporanews #diasporashqiptare #reposting #londonalbanians #albaniansinlondon #albaniansinuk #shqipet #shqipetnelonder #shqipetnelonder🇬🇧💪🏻🔥 #shqipetenewyorkut #shqipetnefrance3 #shqipetneangli #shqipetneuk #albaniansintheworld #kosovo #kosovo🇽🇰 #kosova #albania #albanian #shqipetar #shqipetar #albaniansinusa #albaniansinnewyork #albaniansinmontenegro #albaniansinmontenegro #albaniansintoronto #albaniansincanada #albaniansingermany #albaniansinfrankfurt #albaniansinfrance #albanesiinitalia

#thealbanian #diasporanews #diasporashqiptare #reposting #londonalbanians #albaniansinlondon #albaniansinuk #shqipet #shqipetnelonder #shqipetnelonder 🇬🇧💪🏻🔥 #shqipetenewyorkut #shqipetnefrance3 #shqipetneangli #shqipetneuk #albaniansintheworld #kosovo #kosovo 🇽🇰 #kosova #albania #albanian #shqipetar #shqipetar #albaniansinusa #albaniansinnewyork #albaniansinmontenegro #albaniansinmontenegro #albaniansintoronto #albaniansincanada #albaniansingermany #albaniansinfrankfurt #albaniansinfrance #albanesiinitalia - 1 minute ago

2 Likes
0 Comments
0
Speca ne Ajke
Sa ju pelqen😍?
Follow @gatimet.shqiptare

Përbërësit

2 kg speca
1 kg djathë i bardhë,
500 gr ajkë qumështi
qumësht
kripë

Përgatitja

Specat pastrohen me rradhë një e nga një dhe përmes një pecete kuzhine u thahet uji.

Më pas, përmes një thike të mprehtë u largohet bishti dhe farat.

Në vijim, në një tas hidhet djathi dhe thërrmohet. Më pas, shtohet ajka e qumështit dhe përzihet.

Provohet për kripë, dhe nëse ka marrë mjaftueshëm nga djathi i hidhet edhe pak.

E gjithë masa përzihet mirë dhe më pas nis mbushja e specave.

Të gjithë specat e mbushur i vendosim me radhë në kavanoza të sterilizuar.

Në fund, tek kavanozat shtojmë qumësht derisa specat të  mbulohen tërësisht.

Pasi mbushen të gjitha kavanozat mbyllen fortë me kapakë dhe mbahen ashtu të pa hapur përreth  një javë apo 10 ditë.
.
..
#sofra
#sofrashqiptare
#kuzhinashqiptare #kuzhinaalbania #kuzhina_al #kukes #karantina #kuzhinatradicionale #kuzhina #kidator #gatime #gatimetradicionale_al #gatimeshqiptare #gatimetradicionale #embelsira #tiranapost #tradicionalfood #thenjeteshpirtit #prive #albanianfood #albanian #shqiperia #saranda #dashuri #fifi #luanator #mozzikfans #butrintimeri #vlora #cake

Speca ne Ajke Sa ju pelqen😍? Follow @gatimet.shqiptare Përbërësit 2 kg speca 1 kg djathë i bardhë, 500 gr ajkë qumështi qumësht kripë Përgatitja Specat pastrohen me rradhë një e nga një dhe përmes një pecete kuzhine u thahet uji. Më pas, përmes një thike të mprehtë u largohet bishti dhe farat. Në vijim, në një tas hidhet djathi dhe thërrmohet. Më pas, shtohet ajka e qumështit dhe përzihet. Provohet për kripë, dhe nëse ka marrë mjaftueshëm nga djathi i hidhet edhe pak. E gjithë masa përzihet mirë dhe më pas nis mbushja e specave. Të gjithë specat e mbushur i vendosim me radhë në kavanoza të sterilizuar. Në fund, tek kavanozat shtojmë qumësht derisa specat të  mbulohen tërësisht. Pasi mbushen të gjitha kavanozat mbyllen fortë me kapakë dhe mbahen ashtu të pa hapur përreth  një javë apo 10 ditë. . .. #sofra #sofrashqiptare #kuzhinashqiptare #kuzhinaalbania #kuzhina_al #kukes #karantina #kuzhinatradicionale #kuzhina #kidator #gatime #gatimetradicionale_al #gatimeshqiptare #gatimetradicionale #embelsira #tiranapost #tradicionalfood #thenjeteshpirtit #prive #albanianfood #albanian #shqiperia #saranda #dashuri #fifi #luanator #mozzikfans #butrintimeri #vlora #cake - 2 minutes ago

6 Likes
0 Comments
0
Queen Teuta Eagle 👑 | @SERMAinternational | worldwide shqipin’ 🌍👐🏼 | 
#shqipe #albanian #shqiptar #shqip #kosovo #albania #shqip #shqiponja #illyrian #illyria #queenteuta #gold #jewelry #jewellery #albaniangirl #albanianboy #diamonds #zirconia #shqiptart

Queen Teuta Eagle 👑 | @SERMAinternational | worldwide shqipin’ 🌍👐🏼 | #shqipe #albanian #shqiptar #shqip #kosovo #albania #shqip #shqiponja #illyrian #illyria #queenteuta #gold #jewelry #jewellery #albaniangirl #albanianboy #diamonds #zirconia #shqiptart - 2 minutes ago

9 Likes
0 Comments
0
Follow 👉 @mahshqipe ❤
.
.
.
.
.
.
.
#shqiperia #kosova #ledrivula #noizy #stresi #dafinazeqiri #kida #mckresha #chapoguzman #shkup #badboyrecords #albanian #postbadgirl #unikkatil #ronaldo7 #messigoal #dhuratadora #ferizaj #manikir #twerkgirls #soolking #whitegirlstwerk #beautiful #dashuri #helthy #capita #beautyeditorial #animalsfunny #makeupgirl

Follow 👉 @mahshqipe ❤ . . . . . . . #shqiperia #kosova #ledrivula #noizy #stresi #dafinazeqiri #kida #mckresha #chapoguzman #shkup #badboyrecords #albanian #postbadgirl #unikkatil #ronaldo7 #messigoal #dhuratadora #ferizaj #manikir #twerkgirls #soolking #whitegirlstwerk #beautiful #dashuri #helthy #capita #beautyeditorial #animalsfunny #makeupgirl - 3 minutes ago

1 Likes
0 Comments
0
💭😝
𝑴 '𝒗𝒚𝒏 1 ...🖤
#poezi #vargje #thenie #tekste #shkrime #dashuri #shqiptar #albania #ledrivula #mckresha #pint #albanian #shqip #tirana #tirane #lumturi #shprehje #dashuria #muzike #zemer #thenjeteshpirtit #ledri #shqiptare #capitalt #dhimbje #lyricsshqip #ledrizlla #sad #sadlove #love

💭😝 𝑴 '𝒗𝒚𝒏 1 ...🖤 #poezi #vargje #thenie #tekste #shkrime #dashuri #shqiptar #albania #ledrivula #mckresha #pint #albanian #shqip #tirana #tirane #lumturi #shprehje #dashuria #muzike #zemer #thenjeteshpirtit #ledri #shqiptare #capitalt #dhimbje #lyricsshqip #ledrizlla #sad #sadlove #love - 3 minutes ago

19 Likes
0 Comments
0
@marina_vjollca @klanifornia @rtvklan @artistetshqipetaral 
#albania #albanian #albaniangirl #visitalbania #albania🇦🇱 #albanianboy #albanianwedding #albanians #albanianfood #albaniansupermodel #missalbania #albaniagirl #albaniatourism #albanianproblems #intvalbania #albanianblogger #albanianstyle #iconstylealbania #albanianstruggle #albanianfashion

@marina_vjollca @klanifornia @rtvklan @artistetshqipetaral #albania #albanian #albaniangirl #visitalbania #albania 🇦🇱 #albanianboy #albanianwedding #albanians #albanianfood #albaniansupermodel #missalbania #albaniagirl #albaniatourism #albanianproblems #intvalbania #albanianblogger #albanianstyle #iconstylealbania #albanianstruggle #albanianfashion - 4 minutes ago

1 Likes
0 Comments
0
Ndiq instiktin, por ji i kujdessëm!
.
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🔴 Shiko Videon e fundit në Youtube ▶ https://bit.ly/bitgang_youtube ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🔵 Dëgjo podcast-in në të gjitha platformat🎙https://bit.ly/bitgang_podcast ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
🟣 Lidhu me komunitetin në Discord 💎https://bit.ly/bitgang_server ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 💥 Follow @bitgang.al 🎖 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Kontrollo linkun në bio për supriza të reja çdo jave 🎁 .
The Community for the "Crazy Ones" of the Gen Z 🎯
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
.
.
#bitlab #bitgang
#motivim #inspirim
#albanian #albania
#shprehje #luanator
#encatics
#zinzin #dhuratadora
#kuqezi #shqiperi
#kosova #shqip
#taynator #tirana
#prishtina #kosovo
#dafinators #durres
#thenjeteshpirtit
#fakteinteresante_
#ledrivula #zinzin
#butrintimeri #xhensilator
#progressingbitbybit

Ndiq instiktin, por ji i kujdessëm! . . ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 🔴 Shiko Videon e fundit në Youtube ▶ https://bit.ly/bitgang_youtube ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🔵 Dëgjo podcast-in në të gjitha platformat🎙https://bit.ly/bitgang_podcast ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🟣 Lidhu me komunitetin në Discord 💎https://bit.ly/bitgang_server ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 💥 Follow @bitgang.al 🎖 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Kontrollo linkun në bio për supriza të reja çdo jave 🎁 . The Community for the "Crazy Ones" of the Gen Z 🎯 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ . . . #bitlab #bitgang #motivim #inspirim #albanian #albania #shprehje #luanator #encatics #zinzin #dhuratadora #kuqezi #shqiperi #kosova #shqip #taynator #tirana #prishtina #kosovo #dafinators #durres #thenjeteshpirtit #fakteinteresante_ #ledrivula #zinzin #butrintimeri #xhensilator #progressingbitbybit - 4 minutes ago

16 Likes
0 Comments
0
aber mama ich verbrenne mich schon jeden tag 🔥‘ #rap#hiphop#rapmusic#newcomer
#albanian#german#drip#vienna
#trap#trapmusic#fly#prettyboy

aber mama ich verbrenne mich schon jeden tag 🔥‘ #rap #hiphop #rapmusic #newcomer #albanian #german #drip #vienna #trap #trapmusic #fly #prettyboy - 4 minutes ago

10 Likes
1 Comments
0
Follow 👉 @mahshqipe ❤
.
.
.
.
.
.
.
#shqiperia #kosova #ledrivula #noizy #stresi #dafinazeqiri #kida #mckresha #chapoguzman #shkup #badboyrecords #albanian #postbadgirl #unikkatil #ronaldo7 #messigoal #dhuratadora #ferizaj #manikir #twerkgirls #soolking #whitegirlstwerk #beautiful #dashuri #helthy #capita #beautyeditorial #animalsfunny #makeupgirl

Follow 👉 @mahshqipe ❤ . . . . . . . #shqiperia #kosova #ledrivula #noizy #stresi #dafinazeqiri #kida #mckresha #chapoguzman #shkup #badboyrecords #albanian #postbadgirl #unikkatil #ronaldo7 #messigoal #dhuratadora #ferizaj #manikir #twerkgirls #soolking #whitegirlstwerk #beautiful #dashuri #helthy #capita #beautyeditorial #animalsfunny #makeupgirl - 4 minutes ago

2 Likes
1 Comments
0
#vanguardclubofreading end month UPDATE - Month 5 is Shoe Dog by Phil Knight

Business Adventures - M4 B4
If you’re looking for crash course on stocks this is as good as any other I’ve read. If you’re a serious investors although the stories date back several decades, they’re equally relatable to modern era. Ford story, Xerox story classics. Still have half the book to go and it’s already delivered tremendous value.

Shoe Dog - M5 B5
Although I only listened to the audio it gave me a ton respect for Nike. I’d compare it to modern day Tesla. It came out of nowhere with revolutionary new product, and went up against the two Goliaths adidas and Puma

ON SPLITTING BOOKS BETWEEN DIFFERENT MONTHS 
Some books are going to be entirely to big to fit into a single month. They’ll require to be split up into different months. There’s no race here. We don’t have to hand in a written paper, or do some project at the end or anything lol. No need to rush and put ourselves in a position to cram as much as we can in a limited block time.

This book club is about having a stream of continuous knowledge that pours into you, accompanying you on your journey. It shouldn’t be the main focus. It’s side quest we complete for extra exp to level up.

#vanguardclubofreading end month UPDATE - Month 5 is Shoe Dog by Phil Knight Business Adventures - M4 B4 If you’re looking for crash course on stocks this is as good as any other I’ve read. If you’re a serious investors although the stories date back several decades, they’re equally relatable to modern era. Ford story, Xerox story classics. Still have half the book to go and it’s already delivered tremendous value. Shoe Dog - M5 B5 Although I only listened to the audio it gave me a ton respect for Nike. I’d compare it to modern day Tesla. It came out of nowhere with revolutionary new product, and went up against the two Goliaths adidas and Puma ON SPLITTING BOOKS BETWEEN DIFFERENT MONTHS Some books are going to be entirely to big to fit into a single month. They’ll require to be split up into different months. There’s no race here. We don’t have to hand in a written paper, or do some project at the end or anything lol. No need to rush and put ourselves in a position to cram as much as we can in a limited block time. This book club is about having a stream of continuous knowledge that pours into you, accompanying you on your journey. It shouldn’t be the main focus. It’s side quest we complete for extra exp to level up. - 6 minutes ago

6 Likes
1 Comments
0
#Languages#idiomas#learner#lingua#gjuhe#europe#albanian#kosovo#kosovar#shqiptar#english#italian#spanish#español#shqip#italiano#learninglanguages#polyglot#linguistics#travel#abroad#idiomasextranjeros#languagecommunity#student#university#madrid#tirana#rome

#Languages #idiomas #learner #lingua #gjuhe #europe #albanian #kosovo #kosovar #shqiptar #english #italian #spanish #español #shqip #italiano #learninglanguages #polyglot #linguistics #travel #abroad #idiomasextranjeros #languagecommunity #student #university #madrid #tirana #rome - 7 minutes ago

3 Likes
0 Comments
0
Don’t forget to submit your pics. #danispizzakitcontest #washyourhands #stayathome #takeout ——————————————————— #gotdanis #sweetsaucnycpizzagram #pestoslice #albanianpizza 
#pizza #pesto #pestopizza #danishouseofpizza #nycpizza #oldschoolpizza #nyc #nycpizza #queens #kewgardens #pizza #pesto #pizza🍕 #pestopasta #eatpizzabehappy #newyorkcity #pizzalover #pizzaporn #danispizza #danispestopizza #albanian #sauceontop #foodporn #gotpesto #sweetsauce

Don’t forget to submit your pics. #danispizzakitcontest #washyourhands #stayathome #takeout ——————————————————— #gotdanis #sweetsaucnycpizzagram #pestoslice #albanianpizza #pizza #pesto #pestopizza #danishouseofpizza #nycpizza #oldschoolpizza #nyc #nycpizza #queens #kewgardens #pizza #pesto #pizza 🍕 #pestopasta #eatpizzabehappy #newyorkcity #pizzalover #pizzaporn #danispizza #danispestopizza #albanian #sauceontop #foodporn #gotpesto #sweetsauce - 7 minutes ago

6 Likes
0 Comments
0
Sometimes🤡 ⚡️Follow @idkmanpage
#prishtina, #kosova, #podujeva, #butrintimeri , #gjikoteam, #bern, #switzerland , #mairiunven , #albanian, #luanator ,#bern, #paris, #albaniangirl , #samantator, #gjakova , #prizren, #shqiperia,#dafinators , #majkteam, #ledrizlla , #dasma, #zinizin , #butriors , #albanian, #mozzikfans,#kidator, #luanator, #mozzikfans #dafinazeqiri #dorators #dhuratadora #taynator #ledrizlla #ledrivula #dafinators #albania

Sometimes🤡 ⚡️Follow @idkmanpage #prishtina#kosova#podujeva#butrintimeri  , #gjikoteam#bern#switzerland  , #mairiunven  , #albanian#luanator  ,#bern#paris#albaniangirl  , #samantator#gjakova  , #prizren#shqiperia ,#dafinators  , #majkteam#ledrizlla  , #dasma#zinizin  , #butriors  , #albanian#mozzikfans ,#kidator#luanator#mozzikfans #dafinazeqiri #dorators #dhuratadora #taynator #ledrizlla #ledrivula #dafinators #albania - 7 minutes ago

13 Likes
0 Comments
0
Për më shumë rreth qytetit të Korçës Follow —-> @discoverkorca - -

Tags: #korca #korça #korcacity #love #mosque #albania #albania🇦🇱 #kosova #shqiperia #albania #albanian #korce #visitkorca #tirana #vlora #kosovo #shqiperi #shqiperiaime #photography #photooftheday #photoshoot #visitkorce #tirana #korçë #korçëalbania - #visitalbania🇦🇱 ___ #ejanekorce #rrugicat #discoverkorca #love #nature #naturephotography

Për më shumë rreth qytetit të Korçës Follow —-> @discoverkorca - - Tags: #korca #korc ̧a #korcacity #love #mosque #albania #albania 🇦🇱 #kosova #shqiperia #albania #albanian #korce #visitkorca #tirana #vlora #kosovo #shqiperi #shqiperiaime #photography #photooftheday #photoshoot #visitkorce #tirana #korc ̧ë #korc ̧ëalbania - #visitalbania 🇦🇱 ___ #ejanekorce #rrugicat #discoverkorca #love #nature #naturephotography - 7 minutes ago

14 Likes
0 Comments
0
Për më shumë rreth qytetit të Korçës Follow —-> @discoverkorca - -

Tags: #korca #korça #korcacity #love #mosque #albania #albania🇦🇱 #kosova #shqiperia #albania #albanian #korce #visitkorca #tirana #vlora #kosovo #shqiperi #shqiperiaime #photography #photooftheday #photoshoot #visitkorce #tirana #korçë #korçëalbania - #visitalbania🇦🇱 ___ #ejanekorce #rrugicat #discoverkorca #love #nature #naturephotography

Për më shumë rreth qytetit të Korçës Follow —-> @discoverkorca - - Tags: #korca #korc ̧a #korcacity #love #mosque #albania #albania 🇦🇱 #kosova #shqiperia #albania #albanian #korce #visitkorca #tirana #vlora #kosovo #shqiperi #shqiperiaime #photography #photooftheday #photoshoot #visitkorce #tirana #korc ̧ë #korc ̧ëalbania - #visitalbania 🇦🇱 ___ #ejanekorce #rrugicat #discoverkorca #love #nature #naturephotography - 8 minutes ago

15 Likes
0 Comments
0
Dieses Bild trägt den Namen ‚Der grauhaarige Son Gohan‘ alias Silver Surfer 🏄🏽‍♂️ #photooftheday #filter #greyhair #like #mature #art #love #selfie #potd #albanian #beard #dragonball #supersayan #gohan #weekend

Dieses Bild trägt den Namen ‚Der grauhaarige Son Gohan‘ alias Silver Surfer 🏄🏽‍♂️ #photooftheday #filter #greyhair #like #mature #art #love #selfie #potd #albanian #beard #dragonball #supersayan #gohan #weekend - 8 minutes ago

3 Likes
0 Comments
0
Hoodie: Gucci Kapuzenpullover aus Baumwolljersey in green 
Bei (Gucci)
Für 890€

Hose: Gucci Shorts aus Baumwolljersey
Bei (Gucci)
Für 690€
——————————————————————————
#loredana #mozzik #hana #albanian #family #love #fangirl #kinglori #album #blondegirl #fashion #high #fashion #luxus #luxury #designer #ootd #lover #rap #rapper #woman #power #star #fashioned #gucci #gglogo #hoodie #gg #brands #green #logo

Hoodie: Gucci Kapuzenpullover aus Baumwolljersey in green Bei (Gucci) Für 890€ Hose: Gucci Shorts aus Baumwolljersey Bei (Gucci) Für 690€ —————————————————————————— #loredana #mozzik #hana #albanian #family #love #fangirl #kinglori #album #blondegirl #fashion #high #fashion #luxus #luxury #designer #ootd #lover #rap #rapper #woman #power #star #fashioned #gucci #gglogo #hoodie #gg #brands #green #logo - 9 minutes ago

50 Likes
0 Comments
0
load more posts
2019 - © Deskgram. All rights reserved.